İletişim Bilgilerimiz

OG Ekipmanları

OG Ekipmanları

OG Ekipmanları

Enerji kullanımında modüler hücrelerin önemli bir yeri bulunmaktadır. Çeşitli görevleri sayesinde enerjinin güvenli şekilde kullanılmasına yardımcı olan OG Ekipmanları farklı amaçlara da hizmet etmektedir. Ölçme, anahtarlama ve koruma fonksiyonu sayesinde enerjinin kullanıldığı alanlarda insan ve sistem güvenliğinin sağlanması amacı ile kullanılan bu ekipmanlar tesisler ve büyük işletmeler için idealdir. 36 kVa’a kadar olan şebekelere bağlı trafoların dağıtıldığı merkezler, tesis dağıtım merkezleri, yükseltici ve indirici şalt sahalarında ektili şekilde kullanılan bu hücreler standartlara uygun olarak imal edilirken röleler, gerilim elemanları, sayaç, sigorta, ayırıcı, kesici, akım transformatörleri gibi farklı ekipmanlardan oluşmaktadır.

OG Ekipmanları Elektrik Enerjisine Düzen ve Verim Katar

Orta gerilimi sağlayan hücreler elektrik ekiminin güvenli şekilde kullanımına yardımcı olmaktadır. Kendine özel görevleri yerine getiren bu ekipmanlar aynı zamanda farklı tesislerde elektrik enerjisinin düzenli ve verimli kullanılmasına yardımcı olmaktadır. Orta gerilime sahip olan giriş ve çıkış hücreleri trafolardan gelen akımların dengeli bir şekilde tesislere dağıtılmasına yardımcı olur. Sorunsuz bir şekilde ölçüm yapılmasına yardımcı olan bu ekipmanlar aynı zamanda sisteme zarar vermek isteyen parçalara karşı koruma görevi görür. OG Ekipmanları sayesinde herhangi bir akım değişikliği durumunda yük ayırıcılar ve sigorta devreye girebilmektedir. Can ve mal güvenliğinin sağlanması için son derece önemli olan bu sistem elektrik akışının olası bir durumda kesilmesinden sorumludur. Ani akım artışı meydana geldiğinde ya da sigorta kısa devre yaptığında akım bu parçalar sayesinde otomatik bir şekilde kesilecektir.

Can ve Mal Güvenliği İçin OG Ekipmanları

Enerji üretim santralleri, iş merkezleri, hava alanı, hastane, oteller gibi farklı alanlarda kullanılan OG Ekipmanları can ve mal güvenliğini sağlar. İşletmelerde kullanılan farklı teknolojik cihazların güvenliği için de önemli olmaktadır. Bu ekipmanlar güvenlik kadar aynı zamanda elektrik enerjisinin de dengeli şekilde kullanımına yardımcı olacaktır. Tesislerde performansı doğrudan etkileyecek olan güç kullanılmaktadır. Bu parçalar aslında her sistemde ve işletmede olmazsa olmaz parçalardandır. Orta gerilime yardımcı olan bu ekipmanlar ile birlikte sizler de olası durumlara karşı bir güvenlik önlemi almış ve fazla elektrik akımının zararlı etkilerinden hem canınızı hem de malınızı korumuş olursunuz.

×

Ostim Kablo

× Whatsapp Destek