İletişim Bilgilerimiz

Tesisat Kabloları

Tesisat Kabloları

Tesisat Kabloları

Farklı sektörlerde kullanılan kablo çeşitlerinden bir tanesi de tesisat kabloları olmaktadır. Yerel olarak bulunan kablo şebekelerinde ve aynı zamanda binaların elektrik tesisatlarında kullanılan bu kabloların ismi de görüldüğü üzere kullanıldığı alandan ileri gelmektedir. Bakır iletkenli olarak imal edilen bu kablolar müşteri talepleri doğrultusunda hazırlanmakta ve kalite standartları doğrultusunda siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Kullanım amaçlarına göre farklı sınıflara ayrılan bu kablolarda pek çok çeşide rastlanmaktadır.

  • Kablo yapısı açısından değerlendirildiğinde çelik zırhlı ve pvc dolgulu olan modeller üretilmektedir.
  • İzole tipine bağlı olarak çapraz bağlı polietilen ve pvc yapısındadır.
  • Anma gerilimleri alçak ve orta olarak sınıflandırılabilir.

Özel Tasarım Tesisat Kabloları

Müşterilerimizin istek ve talepleri doğrultusunda özel tasarımlı olarak kablolar da imal etmekteyiz. Şartname gereklerine uyarak hammadde kullanımı ile birlikte hassas teknoloji ile imal edilen kablolar kalite sürekli olarak denetlenmektedir. Tesisat kabloları ilgili şartnamelere göre testleri yapıldıktan sonra satışa sunulmaktadır. Kapalı mekanlarda, sabit sistemlerde ve panolarda kullanılan bu kablolar aynı zamanda dış mekanlarda ise kablo kanalı ya da toprak altı olarak kullanılmaktadır. Tesisatta kullanılan kabloların yanı sıra ses ve görüntü iletilmesini sağlayan, yanmaz özellik gösteren, yangın ve alarm anında çalışabilen pek çok kablo çeşidi bulunmaktadır. Bu kabloların her biri zayıf akım kablosu çeşitlerinden olup kullanıldığı ortama göre sınıflandırılmaktadır.

Kullanım Amacına Göre Sınıflandırılan Tesisat Kabloları

Zayıf akım kablo türlerinden olan tesisat kabloları da 1 kV altı ve bina içinde kullanılmak üzere imal edilmiştir. Kullanım alanına ve amacına göre sınıflandırılan bu kablolar arasında yer alan ve tesisat döşemelerinde kullanılan kablolar binalarda elektrik tesisatında karşımıza çıkmaktadır. Teknoloji sürekli olarak değiştiği için özellikle eski binalarda bu kabloları değiştirmek gerekiyor. Ayrıca inşaat alanlarında kullanılan borularda sıvanın üzerinde elektrik akımı yürütülebilmesi için de bir kablo kanalına ihtiyaç duyarak döşeniyor. Kablo izolasyonunun güvenli olması amacı ile kullanılan kanallar tesisat için kullanılan borularda hayati bir öneme sahip oluyor. Farklı kablo çeşitlerini siz değerli müşterilerine sunan firmamızdan sizler de farklı kablo türleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi alarak hemen siparişlerinizi verebilirsiniz.

×

Ostim Kablo

× Whatsapp Destek